Dzień Patrona

W tym roku mija 100.rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego. To ważna data w dziejach Polski i Śląska. Warto przypomnieć i przekazać młodemu pokoleniu historię zmagań Górnoślązaków, ich heroiczną postawę oraz trud i poświecenie nierzadko okupione krwią, by znów Górny Śląsk znalazł się w granicach Polski.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową i rozwiązania quizu.

Nie tylko w pamięci. Utrwalamy ślady bohaterów i wydarzeń z lat 1919 1921. Powstania śląskie wirtualnie i na papierze. 4

Strona internetowa powstała w wyniku realizacji projektu „Nie tylko w pamięci. Utrwalamy ślady bohaterów i wydarzeń z lat 1919-1921. Powstania śląskie – wirtualnie i na papierze”.

cooltext383849019505226

Quiz: LINK

Quiz został stworzony na podstawie strony internetowej  „Nie tylko w pamięci. Utrwalamy ślady bohaterów i wydarzeń z lat 1919-1921. Powstania śląskie – wirtualnie i na papierze” i tam szukaj odpowiedzi.

Quiz jest aktywny do 17 maja 2021 roku do godziny 20.00.

Podaj swoją klasę i numer z dziennika.

Game PIN:06905329

WYNIKI SZKOLNYCH KONKURSÓW

Prezentacja multimedialna/film:

I miejsce - Julia Pistelok

II miejsce - Klaudia Dyrda

III miejsce - Mikołaj Mastalerz

Plakat:

klasy 4-5

I miejsce - Oliwia Kawa

II miejsce - Małgorzata Siwiec

III miejsce - Anna Knopek

klasy 6-8

I miejsce - Oliwia Stawicka

II miejsce - Wiktoria Malejka

III miejsce - Julia Pistelok

Gratlujemy zwycięzcom. Dyplomy i nagrody zostaną rozdane na zakończenie roku szkolnego.