KONKURS NA NAJCIEKAWSZE OPOWIADANIE LUB BAJKĘ

DOT. BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

Główny Inspektorat Transportu Drogowego organizuje konkurs na najciekawsze opowiadanie lub bajkę dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8

Zadaniem Uczestnika jest samodzielne napisanie opowiadania lub bajki dot. bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Opowiadanie lub bajka powinno spełniać następujące warunki:

• zawierać tytuł,
  • mieć charakter edukacyjny,
  • jednym z bohaterów ma być Krokodylek Tirek,
  • zawierać odniesienie do co najmniej trzech zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym (np. dotyczące pieszych, rowerzystów, kierowców lub pasażerów itp.),
  • nie przekraczać objętości 4000 znaków (bez spacji),

Ogłoszenie konkursu zostało zaplanowane na dzień 6 maja 2021 r., w którym  obchodzony jest „Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”.

Praca powinna być opracowana w formie elektronicznej w formacie .doc, .docx, .rtf lub .pdf, umożliwiającym weryfikację liczby znaków użytych w pracy (objętości pracy).

06.05.2021 r. –ogłoszenie konkursu - „Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”;

04.06.2021 r. –termin nadsyłania prac Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

21.06.2021 r. – ostateczny termin na ogłoszenie laureatów

regulamin konkursu + zgoda rodzica