EFS POZIOM kolor

Projekt pn. Wsparcie dla uczniów z Ukrainy - MIASTO RUDA ŚLĄSKA dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Społeczny).

1. Cel projektu

Celem głównym projektu jest wzrost dostępności do wysokiej jakości oferty kształcenia ogólnego 220 uczniów uciekających z Ukrainy w związku z atakiem Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, uczęszczających do 9 szkół podstawowych oraz 2 liceów ogólnokształcących w Mieście Ruda Śląska.

2. Planowane efekty

W ramach projektu zakupiony zostanie sprzęt ICT - laptopy oraz pomoce dydaktyczne - elektroniczne translatory mowy, a także doposażone zostaną sale (stoliki i krzesła), w których uczyć się będą uczniowie z Ukrainy. Zaplanowane działania przyczynią się do dostosowania oferty szkół do specjalistycznych potrzeb związanych z kryzysem uchodźczym. Wszystkie działania realizowane w ramach projektu mają na celu łagodzenie kryzysu wywołanego wojną w Ukrainie.

3. Wartość projektu

Wydatki planowane do poniesienia w ramach projektu to 256.764,71 zł