SZKOŁA PODSTAWOWA NR 24

IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W RUDZIE ŚLĄSKIEJ

Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

 

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 25 czerwca 2021 w budynku A:
Klasy 1 -  8:00
Klasy 3 - 9:30
Klasy 8 - 11:00


Rozdanie świadectw uczniom pozostałych klas odbędzie się w salach lekcyjnych według harmonogramu.

 


 

Zebranie rodziców

 

Informujemy,

że zebranie rodziców przyszłorocznych klas pierwszych

odbędzie się 23 sierpnia 2021 roku o godz. 17.00

w sali gimnastycznej - budynek A.

 


 

Kolejny sukces

 

Maria Wawro z klasy 8c

otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Hafciarskim

Świat malowany nitką”.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

201508253 220093973127712 2782911247397962121 n

 


 

Wygrana!


KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY „KWIATY DLA MAMY SŁOWEM MALOWANE”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Rudzie Śląskiej -  wyróżnienie za wiersz otrzymał nasz uczeń Wojciech Kopiński z klasy 6c.

Gratulujemy Wojtku.

 


 

Konkurs plastyczno-biologiczny "KOLOROWE SADZONKI"


Prezentujemy wyniki konkursu:
Konkurs był oceniany w 2 kategoriach: Najładniejsza samodzielnie wyhodowana roślina i najpiękniej ozdobiona doniczka.

Roślina:
I miejsce -  Oliwia Kawa kl.4d
II miejsce - Julia Pistelok kl. 7d
III miejsce - Aurelia Jakubczak kl.4d

wyróżnienie - Anna Knopek kl.4d
wyróżnienie - Łukasz Chluba 7b

Doniczka:
I miejsce -  Lena Kuska kl.4b
II miejsce - Dawid Kowol kl. 4b
III miejsce - Hanna Górnioczek kl.4d

wyróżnienie - Jakub Tafel kl.4d
wyróżnienie - Vanessa Banaś kl. 6c
wyróżnienie - Oliwia Kawa kl. 4d

wyróżnienie - Julia Lipińska kl. 6d

 

Witold Żmudzki po raz kolejny zwycięzcą

Wojewódzkiego konkursu plastyczno-fotograficznego "ZWIERZAKI - SŁODZIAKI" 2021


Konkurs objęty został honorowym patronatem Prezydenta Miasta Chorzów i Marszałka Województwa Śląskiego.


Jest mi ogromnie miło poinformować o kolejnej wygranej  naszego ucznia w tym roku szkolnym.
Tym razem w kat. szkoły podstawowe kl. 7-8 Witold Żmudzki z kl. 7d zajął II MIEJSCE 

Gratuluję i ogromnie dziękuję za ogromne i owocne zaangażowanie w konkursy plastyczne.
                                           

  Alicja Gryc-Rutkowska

Wilki


 

Mistrz ortografii

 

Z ogromną dumą informujemy,

że nasz zdolny uczeń Paweł Czupryński z 2d

otrzymał wyróżnienie w XVIII edycji wojewódzkiego konkursu ortograficznego

Mistrz ortografii województwa śląskiego 2021 r.”

dla uczniów klas II i III szkół podstawowych. Gratulujemy!

 

20210528 115543

 


 

 

 

Jaś i Małgosia

8 czerwca odbyło się przedstawienie ekologiczne "Jaś i Małgosia" w wykonaniu uczestników zajęć artystycznych pod kierunkiem pani Patrycji Sanockiej.
Uczniowie klasy 7c zaprezentowali swoje umiejętności dzieciom z Przedszkola nr 39.

 

 

Wyniki szkolnego konkursu "Mam Talent"

 

NAGRODY:
Hanna Górnioczek kl.4d 
Nadia Biel kl.4c 
Jagoda Ksoll kl.7a 

 

WYRÓŻNIENIA:

Ganczarczyk Kamil, Ganczarczyk Krzysztof kl 7c
Maja Król kl.4c 
Małgorzata Siwiec kl.5a i Magdalena Siwiec kl.3d
Karolina Koralewska 4b 

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

 


 

OLIWIA STAWICKA MISTRZYNIĄ MOWY ŚLĄSKIEJ!!

 

Oliwia Stawicka z klasy VIII c brała udział w I Wojewódzkim Konkursie Regionalnym Poezji, Gwary i Piosenki Śląskiej „Lubi mi się tu… mieszkać” w Lublińcu.

Konkurs ten został podzielony na następujące kategorie:

1. recytację utworów śląskich poetów (bez gwary) - utwory dawne i współczesne,

2. mówienie gwarą śląską (wiersze, monologi lub scenki prezentujące śląskie tradycje, zabawy, obyczaje, przekłady znanych utworów na mowę śląską),

3. śpiewanie śląskich piosenek.

Oliwia zdobyła II miejsce w kategorii mówienie gwarą śląską. Gratulacje!!! To kolejny sukces naszej uczennicy. Jesteśmy dumni z jej osiągnięć.

 

WYNIKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU REGIONALNEGO POEZJI, GWARY  I PIOSENKI ŚLĄSKIEJ „ LUBI MI SIĘ TU… MIESZKAĆ” dla szkół podstawowych

Kategoria I – recytacja

I miejsce – Kamil Jaskulski SP nr 1 w Lublińcu opiekun: p. Grażyna Kempa

II miejsce – Zuzanna Kowalczyk SP nr 1 w Krzepicach opiekun: p. Urszula Burska-Combik

III miejsce – Amelia Białek ZSP w Rudzicy opiekun: p. Paulina Majewska-Ścigoń

 

Kategoria II – mówienie gwarą śląską

I miejsce – Emilia Fait SP w Bargłówce opiekun: p. Anna Bucher

II miejsce – Oliwia Stawicka SP nr 24 w Rudzie Śląskiej opiekun: p. Joanna Świtała-Mastalerz

III miejsce – Kacper Płaczek ZSP nr 2 w Piekarach Śląskich opiekun: p. Joanna Wójcik Słaboń

 

Kategoria III – śpiewanie śląskich piosenek

 I miejsce – Blanka Kazimierczyk SP w Woźnikach opiekun: p. Iwona Matyja