E-twinning w naszej szkole

W roku szkolnym 2019/2020 klasy 2 i 3 SP biorą udział w projekcie E-twinning związanym z Europejskim Dniem Języków Obcych. Święto to powstało z inicjatywy Rady Europy, jest obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

Projekt, w którym uczestniczymy jest podzielony na kilka zadań:

-uczniowie przygotowują plakat z najbardziej popularnymi słowami w swoim języku ojczystym (np. CZEŚĆ! , DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM, PROSZĘ, DO WIDZENIA). Następnie udostępniają go platformie Twinspace swoim partnerom oraz zapoznają się z ich pracami;

-wykonanie flagi swojego kraju i zaprezentowanie jej w trakcie krótkiego filmu;

-wspólne śpiewanie jednej, wybranej, międzynarodowej piosenki dla dzieci w języku ojczystym;

-nagranie krótkiego filmu prezentującego piosenkę oraz wybrane słowa w języku ojczystym;

-video-konferencja z udziałem dzieci- partnerów projektu (Polska, Hiszpania, Włochy, Bułgaria, Grecja, Turcja, Litwa, Łotwa, Słowenia, Chorwacja, Ukraina) w dniu 26 września

Poprzez udział w projekcie uczniowie mają szansę poznać różne języki obce, poczuć „sens” ich uczenia się, by w dorosłym życiu móc sprawnie komunikować się na całym świecie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pracą na platformie Twinspace:

Certyfikat:

Marzena Stram

Kartki świąteczne

W drugim tygodniu grudnia klasy 1-3 na lekcjach języka angielskiego w ramach projektu E-twinning „Celebrating festivals- traditions across Europe” wykonywały własnoręczne kartki świąteczne.  Część  z nich została wysłana do szkół partnerskich z 10 krajów Europy, które razem z naszą szkołą uczestniczą w projekcie. Teraz czekamy aż do naszej szkoły dotrą kartki z życzeniami od uczniów z Włoch, Hiszpanii, Ukrainy, Litwy, Rumunii, Austrii, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Serbii oraz Turcji. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

Marzena Stram

E-Twinning

eTwinLogo

W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła bierze udział w projekcie międzynarodowym E-twinning „Celebrating festivals- traditions across Europe”. Autorka projektu- pani Marzena Stram zaprosiła do udziału w nim 14 szkół podstawowych z takich krajów jak: Austria, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania, Grecja, Ukraina, Turcja, Rumunia, Chorwacja, Serbia oraz Litwa. Biorą w nim udział uczniowie w wieku od 7 do 11 lat. Nadrzędnym celem projektu jest zapoznanie uczniów z kulturą krajów europejskich, a w szczególności z różnicami i podobieństwami w obchodzeniu różnego rodzaju świąt i „ważnych dla szkolnej społeczności dni”. Podczas wspólnej pracy w partnerstwach uczniowie mają szansę uczyć się języka w użyciu, komunikować się z innymi, przez co ich motywacja do nauki rośnie. Praca w projekcie E-twinning to dla nas wszystkich ogromne wyzwanie, ale i świetna zabawa, która na pewno zaprocentuje!

więcej informacji o projekcie

E-Twinning Label