SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW

Nasza szkoła wzięła udział w II Edycji Ogólnopolskiej Konkursu Edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. Przez 21 dni uczniowie klas młodszych głośno czytali o przygodach Gangu Słodziaków w klasach z wychowawczyniami. Każda klasa biorąca udział w konkursie zorganizowała „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”. W ramach tego dnia organizowane były w szkole spotkania z ciekawymi gośćmi, którzy czytali dzieciom. Wśród zaproszonych byli m.in. pani wicedyrektor, pisarz, ksiądz, bibliotekarka, ubiegłoroczna zwyciężczyni konkurs „Mistrz Pięknego Czytania” Ponadto każda klasa wykonała Magiczne Drzewo Słodziaków z materiałów użytych wtórnie (w ramach recyklingu) w związku z obchodami 10 października Dnia Drzewa. Słodziaki również zostały wykonany przez uczniów, którzy wykazali się zdolnościami plastycznymi. Wszystkie prace wyglądają imponująco. Udział w tej akcji stał się doskonałą okazją do zaproszenia najmłodszych do podróży w świat literatury dziecięcej.

Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników konkursu, które nastąpi 20.12.2019 roku.

Prace dzieci naszej szkoły można oglądać na stronie internetowej:

Marzanna Pawłowska