"Pierścień Świętej Kingi"

Dwie uczennice naszej szkoły: Julia Nyga z IV E i Emilia Kiraga z V E 23 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Rudzie wzięły udział w eliminacjach do XXII Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi" organizowanym głównie przez wydawnictwo "Promyczek" i  reprezentowały nasze miasto w finale, który odbywał się 10-11 2-018 r. grudnia w Kopalni Soli w Bochni. Poziom 130 występujących uczestników był naprawdę wysoki i choć nasze dziewczyny dobrze się zaprezentowały, nie zdobyły żadnej nagrody. Jedynie Julka znalazła się wśród dzieci, na które zwróciła uwagę p. Ewelina Grzebinoga - autorka programu TVP "Ziarno" (jest szansa, że Julka zostanie zaproszona na casting do programu :)).

Na zdjęciach:

1. Emilka i Julka w Kaplicy św. Kingi

2. Dziewczyny odpoczywające na łóżku

3. W blasku św. Kingi

4. Julia z przewodniczącą jury, p. Ewą Stadtmuler, wpisującą dedykację w swojej książce