Wirusoochrona

W marcu br. uczniowie klas 1-3 wzięli udział w trzeciej edycji wojewódzkiej akcji informacyjno - edukacyjnej "Wirusoochrona", mającej na celu promocję podstawowych zasad higieny osobistej wśród dzieci oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów (ze szczególnym zwróceniem uwagi na koronawirusa i wirusy grypy).

Podczas akcji dzieci poznały podstawowe zasady higieny osobistej, aby zapobiec chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową z uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy. Nauczyciele zwrócili szczególną uwagę na przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny obowiązujących w okresie pandemii: zasada DDM (dystans, dezynfekcja, maseczka), jak również budowanie i wyrabianie wśród uczniów potrzeby i nawyków dbania o higienę rąk oraz zwrócenie uwagi na rolę szczepień ochronnych jako najskuteczniejszej formy zapobiegania rozprzestrzeniania się wielu chorób zakaźnych.
Podczas zajęć z dziećmi podkreślano, jak ważna dla naszego zdrowia jest aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie i dostosowanie ubrań do warunków pogodowych.

Do realizacji powyższych tematów wykorzystano materiały edukacyjne otrzymane z Sanepidu, materiały przygotowane przez nauczycieli oraz film edukacyjny p.t: „Bajka o wirusie” pozyskany z internetu:

W załączeniu dokumentacja fotograficzna.

Koordynator szkolny: Dagmara Ławniczak