KOLEJNY SUKCES OLIWII STAWICKIEJ!!!

Oliwia Stawicka z klasy VIII c zdobyła III miejsce  w XXVII Wojewódzkim Konkursie  Gawędziarskim  „Śląskie Beranie, który odbył się pod patronatem Kuratorium Oświaty w Opolu.

Konkurs adresowany był  do dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i dorosłych z województwa opolskiego oraz do uczniów szkół województw ościennych - dolnośląskiego i śląskiego. Tegoroczna edycja odbyła się 21. maja  2021 r. w formule on-line. Udział w konkursie polegał na nagraniu filmu z prezentacją monologu i umieszczeniu go na serwerze w Internecie poprzez szyfrowane połączenie. W dniu konkursu występy uczestników Konkursu były prezentowane w serwisie społecznościowym: Facebook – „Izbicko TV”.

W finale wojewódzkim uczestnicy zostali  podzieleni na kategorie wiekowe:

I kategoria- przedszkolaki, II kategoria- uczniowie klas I-III, III kategoria- uczniowie klas IV-VI, IV kategoria- uczniowie klas VII-VIII, V kategoria- uczniowie szkół ponadpodstawowych, dorośli.

Wyniki IV kategorii:

MONOLOGI - KLASY VII-VIII

I miejsce- Wiktoria Szyszka, „Zdalne lekcje”, kl. VIII SP w Izbicku, opiekun-  Monika Gołofit.

II miejsce- Amelia Kocula, „Czekom na chopa abo Gać, szlojza i straduńskie landszafty, kl.VIIISP w Straduni, Artur Derlik.

III miejsce- Oliwia Stawicka, „Nasze jodło downij”,  kl. VIII SP nr 24 w Rudzie Śląskiej, opiekun-  Joanna Świtała-Mastalerz.

Wyróżnienie- Damian Spallek, „Zdalne życie”, kl. VII PSP w Malni, opiekun-  Łukasz Wojtkiewicz, Elżbieta Szczepanik.

Wyróżnienie- Aleksandra Larisz, „Bajka o hefcie i tablecie”, kl. VIIZSP – SP w Otmicach, opiekun-  Marianna Gordzielik.

Wyróżnienie-Dominika Kubina, Jedyn dziyń je świonteczni, kl. VIII, PSP Nr 1 w Zdzieszowicach, opiekun-  Alicja Kałuża.

Wyróżnienie-Weronika Kozioł, „Historyja krepla”, kl. VII PSP w Żędowicach, opiekun-  Jolanta Baron.

Wyróżnienie-Natalia Nosol, „Korona cołki rok na głowie”, kl. VIII PSP w Pokrzywnicy, opiekun-  Katarzyna Damrat.

Gratulacje dla Oliwii!!!

oliwka