ŚWIĘTO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Z okazji miesiąca bibliotek szkolnych w październiku w szkole oraz bibliotece odbyły się imprezy czytelnicze:

- w klasach 1-4 - uczniowie z wychowawcami czytali fragmenty wybranych książekz okazji obchodów „Ogólnopolskiego Dniu Głośnego Czytania”

- w klasach 1-8 - uczniowie uczestniczyli w akcja pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.Nasza szkoła zgłosiła się do I Międzynarodowej edycji „Przerwy na czytanie”.

- klasy 1- 4 – uczniowie wzięli udział w konkursie bibliotecznym „Najładniejsza zakładka do książki”. Wybrano 34 najładniejsze zakładki, na które głosowało ok. 200 uczniów. Prace plastyczne z najwyższą ilością głosów zwyciężyły.

W konkursie na „Najładniejszą zakładkę do książki” najwięcej głosów otrzymały:

I miejsce Malwina Żmuda z kl.2d – głosów 34 (nr 26 zakładki)

II miejsce Aleksandra Palka z kl. 1d – głosów 31(nr 12 zakładki)

III Julia Machera z kl. 1c- głosów 20 (nr 5 zakładki)

wyróżnienie Marta Brol kl. 1d – głosów 18 (nr 19 zakładki)

Gratulujemy!

Bierzemy również udział w konkursie”1000 powodów, by czytać” organizowanym przez Empik. Nagrodą są książki do biblioteki.

Bibliotekarki SP24