Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie

Nasza szkoła zgłosiła się do udziału w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie.

15 października w naszej szkole odbyła się akcja pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Na trzech przerwach o godz. 9.40, 10.35 i 12.40 uczniowie mieli okazję wysłuchać fragmentów książek czytanych głośno przez nauczycieli w klasach 1-3 i rówieśników z klas 8 działających w  SzKW w klasach 4-8. Czytano w 30 oddziałach klas 1-8. W budynku A udział w czytaniu wzięło 320 osób a w budynku B liczba osób czytających na przerwie wynosiła 281. Czytano m.in.:”120 przygód Koziołka Matołka”, ”Poczytaj mi mamo. Księga pierwsza i Księga druga”, „Wyspa mojej siostry”, „Szewczyk Dratewka”, „Cukiereczku”, „Sposób na Elfa”, „Najwyższa góra świata”, „Gang Fajniaków i miasto marzeń”, „Gorzka czekolada”, „Baśnie Barda Beedle’a”, „Czerwone krzesło”,” Ballady i romanse”,”Dziennik Cwaniaczka”, „Morderstwo w Orient Expresie”, „ Dlaczego mrówkojady boją się mrówek?”, „Czy niedźwiedzie polarne czują się samotne?” . Nauczyciele i osoby czytające zachęcali do przeczytania całych książek, z których fragmenty były prezentowane na przerwach oraz zapraszali do sięgania po inne, ciekawe książki – nowości.

Głośne czytanie wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć, pobudza wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole. Wszystkim czytającym i słuchającym dziękujemy za udział!

Zapraszamy do biblioteki w budynku A i B.

Bibliotekarki SP 24