Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w szkolnym konkursie plastycznym „Sanctus ex Silesia. Święci ze Śląska”

Cele konkursu:

· pogłębienie wiedzy na temat życia świętych i błogosławionych pochodzących ze Śląska

· rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych uczniów

REGULAMIN

1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas 1 – 8  z podziałem na następujące kategorie wiekowe: klasy  1-3, klasy 4-8.

2. Prace formatu A3 lub A4 mogą być wykonane dowolną techniką i powinny przedstawiać postać wybranego świętego, błogosławionego lub kandydata na ołtarze, który związany jest z ziemią śląską.

(np. Jacka Odrowąża, Jadwigę Śląską, Jana Sarkandra, Annę Samotrzecią, Marię Dulcissimę, Edytę Stein, Melchiora Grodzieckiego, Jana Machę, Emila Szramka, Alojzego Ligudę, Marię Luizę Merkert, Józefa Cebulę)

3. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę plastyczną.

4. Pracę należy opisać na odwrocie w następujący sposób:

imię i nazwisko autora pracy, klasa, kogo przedstawia ilustracja

5. Prace konkursowe można składać u pani Joanny Świtała-Mastalerz i pani Patrycji Sanockiej lub na portierniach w obu budynkach do dnia 25 października 2022.