Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Październik na całym świecie to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku przebiega pod hasłem Czytanie dla pokoju i wewnętrznej harmonii.

Zapraszamy wszystkich uczniów klas 1-4 do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Gołąbek pokoju”. Organizowanym przez bibliotekę szkolną budynek A.

Wszystkich uczniów klas 1- 8zapraszamy do udziału w spotkaniach czytelniczych . Szczegółowe informacje znajdziecie w bibliotece.

Konkurs plastyczny „Gołąbek pokoju” dla klas 1- 4 . Praca plastyczna może być wykonana dowolną techniką malarską lub graficzną. Format pracy dowolny. Pracę należy przynieść do biblioteki do 28 października. Z zebranych prac plastycznych zrobimy wystawę w bibliotece.

Czytelnicze spotkania Czytanie dla pokoju i wewnętrznej harmonii:

- w październiku „Spotkania z książką” dla klas 1-3

- czytelnicze spotkania w klasach 4-8  na godzinie wychowawczej

W  trzecim tygodniu października w szkole na przerwachprzeprowadzimy akcję „Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie” w klasach 1-8. Jest to III Międzynarodowa edycja i VII Ogólnopolska akcja bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie.  Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Serdecznie zapraszamy do udziału

Bibliotekarki