III miejsce w regionalnym konkursie gwary śląskiej dla Oliwii Stawickiej

27 lutego 2019 r. Oliwia Stawicka z kl. VI c, Stanisław Jakóbiec z klasy VI a i Wioletta Borowska z klasy IV e brali udział w XI Międzyszkolnym Konkursie Recytacji w Mowie Śląskiej „Śląska Ojczyzna” w Chorzowie. W konkursie tym występowali uczniowie z następujących miast: Siemianowic Śląskich, Tarnowskich Gór, Katowic, Bytomia, Chorzowa, Świętochłowic i  Rudy Śląskiej. Po przesłuchaniach wyłoniono laureatów, wśród nich znalazła się Oliwia Stawicka, która 7 marca prezentowała prozę  podczas finału XXVIII  Chorzowskiego Konkursu Recytacji w Mowie Śląskiej w IV Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej-Curie. Oliwia wywalczyła 3 miejsce w kategorii uczniów klas IV-VI.

Gratulujemy!

Joanna Świtała-Mastalerz

"Dzień Ślonski Godki"

8 marca w Szkole Podstawowej nr 40 im. Karola Goduli w ramach obchodów "Dnia Ślonski Godki" odbyła się IX edycja konkursu recytatorskiego w gwarze śląskiej. Naszą szkołę reprezentowali Bartosz Badura z IV E oraz Oliwia Stawicka z VI C. Nasi przedstawiciele zaprezentowali się godnie, swój tekst wyrecytowali głośno, wyraźnie i bezbłędnie. Mimo że nie zajęli miejsca na podium (rywalizacja była ogromna, co widać na zdjęciu grupowym), możemy być z nich dumni.

Bożena Botor

„Zielona róża” dla Emilii Kiragi

13 marca 2019 r.  w Młodzieżowym Domu Kultury  w Rudzie Śląskiej  odbył się finał konkursu „O Laur Zielonej Róży”. Symboliczną zieloną różę przyznano uczennicy naszej szkoły – Emilii Kiradze z klasy V e. Otrzymała ona również nominację do Małego OKR i w tym konkursie będzie reprezentować nasze miasto.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

J. Świtała-Mastalerz

II miejsce w III Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim

dla Emilii Kiragi z kl. V e

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbył się 4 marca finał III Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji św. Jana Pawła II, nad którym patronat honorowy objęli: śląski kurator oświaty Urszula Bauer, Jadwiga Wiśniewska, poseł do Parlamentu Europejskiego oraz abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, patronat medialny sprawował Tygodnik Katolicki „Niedziela”, który był także fundatorem nagród dla laureatów.

W konkursie tym brało udział 230 uczestników z województwa śląskiego, wśród nich dwie uczennice z naszej szkoły: Emilia Kiraga z klasy V e i Marysia Wawro z klasy VI c. Obie pięknie recytowały poezję Jana Pawła II, Emilia Kiraga zdobyła II miejsce.

Gratulacje

Joanna Świtała-Mastalerz

ŚWIETLICOWE SUKCESY

Pragniemy poinformować, iż w ostatnim czasie (pomimo trudności lokalowych) przydarzyło się nam wiele fajnych rzeczy. Dostarczono nam nagrodę o wartości 1000 zł w postaci gier i naklejek ściennych wywalczoną wspólnymi głosami w akcji „Się gra się ma…”.
     Natomiast  w kolejnym konkursie ogólnopolskim pt. „Działaj z imPETem”  praca konkursowa wykonana podczas zajęć świetlicowych w drodze głosowania znalazła się wśród 20 prac poddanych ocenie jury i w kolejnym etapie zdobyła I miejsce w kategorii klas 1-3. W dniu 23.01.19 odebraliśmy nagrodę główną w postaci tablicy multimedialnej, która została nam uroczyście wręczona przez przedstawicieli organizatora konkursu.
    Dziękujemy tym wszystkim, którzy od początku w nas wierzyli i nas wspierali. Te dwa wydarzenia pokazują, że wspólnymi siłami możemy zdziałać więcej. Mamy nadzieję, że w kolejnych akcjach będziemy mogli nadal liczyć na Państwa głosy i mobilizację tych, którym brakło optymizmu i wiary w sukces.

wychowawcy świetlicy