wrzesień 2022

We wrześniu uczniowie klasy 8d i 8b próbowali swoich sił w fotografii. Dzięki projektowi Laboratoria Pzyszłości mieli możliwość wykorzystać różne rodzaje światła, sprawdzić, w jaki sposób działa na fotografowaną osobę. Uzyskali zamierzone efekty.

W ramach wyborów do Samorządu Uczniowskiego kandydaci brali  udział w sesji fotograficznej.

Grono pedagogiczne zostało przeszkolone z zasad projektowania druku 3d i obsługi drukarki 3d.

logo Laboratoria Przyszłości poziom kolor

W ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła wzbogaciła się o sprzęt wartości 130 000 zł. Zakupiono następujące pomoce dydaktyczne:

- drukarka 3D Flashforge Adventure EDU Lite wraz z zestawem elementów dodaktowych oraz filamenty,

- mikrokontroler Arduino,

- stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2w1,

- aparat fotograficzny z funkcją kamery - LPLP,

- gimbal oraz statyw do aparatu i kamery,

- zestaw oświetleniowy,

- okulary VR wirtualne laboratorium przedmiotowe zestaw 16 sztuk Klass VR Premium VRP8,

- kostki VR do poruszania elementami 3D- rozszerzona rzeczywistość - 16 sztuk,

- mikrofon kierunkowy Saramonic Vmic-Mini

- mikroport Saramonic Blink 500 B1

- laptop Acer EX215-22-R9LH R5 3500U 15,6"/8GB/256SSD/Win10

- zestaw 4 x Robot Photon EDU + podręczniki + maty

- stoliki uczniowskie, biurko nauczycielskie, krzesła szkolne oraz szafka.

- sprzęt nagłaśniający

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

To inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).