Kochani Rodzice i Uczniowie!

W październiku zakończyliśmy akcję zbiórki kasztanów. Ilość przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki Wam uzbieraliśmy w sumie 2380 kg kasztanów! Co dało nam 1666zł!
Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w akcję, zarówno w zbieraniu jak i w załadunku.
Gratulujemy wszystkim, a w szczególności klasie 5C, która nazbierała największą ilość kasztanów ponad 600 kg oraz klasie 3B, która uzbierała ponad 500 kg. W ramach nagrody każda klasa otrzymała bon o wartości 300 zł.
Może w następnym roku szkolnym uda się pobić tegoroczny wynik ;-)

Agnieszka Gęślak
Wioleta Wylężek

Akcja "Dla tych co się źle mają"

Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom, którzy odpowiedzieli na nasz apel pomocy ubogim. Prosiłyśmy o konserwy, słodycze, ciepłe szaliki itp. Tych darów było bardzo dużo. Wszyscy ubodzy i bezdomni, którzy przyjdą na wigilię do Domu Ubogich, prowadzonego przy parafii Andrzeja Boboli-Mrówcza Górka (Wirek) zostaną obdarowani prezentami. Pomoc potrzebującym jest już naszą coroczną szkolną tradycją. Dziękujemy!!! Iwona Bławut, Karolina Frydrych, Marzena Stram, Edyta Karczmarska

"Kot w butach"

W czwartek 5 grudnia klasa IV A wzięła udział w spektaklu pt. „Kot w butach" w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Wszystko w przedstawieniu bardzo nam się podobało – gra, taniec i śpiew aktorów, pomysłowe oraz barwne kostiumy (szczególnie sroki i wiewiórki), muzyka. Po spektaklu czekał na nas św. Mikołaj ze słodką  niespodzianką.

„Pierścień św. Kingi”

3 grudnia  2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Rudzie Śląskiej odbył się rejonowy etap XXIII  Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi”. Brały w nim udział także uczennice z naszej szkoły: Magdalena Głód i Małgorzata Siwiec (kl. IV a), Julia Nyga (kl. 5 e), Emilia Kiraga (kl. VI e) oraz Oliwia Stawicka (kl. VII c). Laureatką  etapu rejonowego została Emilia Kiraga, która 16 grudnia 2019 r. będzie prezentować swój talent recytatorski podczas finału ogólnopolskiego w Kopalni Soli w Bochni.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

J. Świtała-Mastalerz

Gratulacje dla Marysi Szneider!

Marysia Szneider z klasy VI e została laureatką XXVIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego "MOJE BOŻE NARODZENIE" pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty w kategorii uczniów klas V-VIII (proza). Marysia napisała pracę o tradycjach obchodzenia świąt Bożego Narodzenia w jej rodzinnym domu.

"Moje Boże Narodzenie" - podsumowanie konkursu

J. Świtała-Mastalerz

Wniki konkursu

Z okazji Dnia Nauczyciela odbył się konkurs, w którym laureatami zostali:

1 miejsce Maria Szneider z kl. 6e

2 miejsce Emilia Wróbel z kl 5d

3 miejsce Oliwia Stawicka z kl. 7c

IMG 20191025 144221

Teddy Bear Day- 25th November

W dniach 25-27.11. klasy Ib, II c, IIb i IId na lekcji języka angielskiego poznały historię powstania pierwszego pluszowego misia. Nauczyły się piosenki „Teddy Bear, teddy bear” , brały udział w quizie oraz kolorowały obrazek przedstawiający tańczącego misia, który „ożył” w specjalnej aplikacji (kolorowanka 3D). Zajęcia bardzo podobały się dzieciom, bo mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”. W związku z tymi obchodami zapraszamy wszystkie dzieci z klas 1-3 do udziału w konkursie:

Konkurs dla uczniów kl. 1-3

Z OKAZJI DNIA PLUSZOWEGO MISIA

ZAPRASZAMY NA KONKURS

NA NAJPIEKNIEJSZE ZDJĘCIE LUB DOWOLNĄ PRACĘ PLASTYCZNĄ

Z TWOIM ULUBIONYM PLUSZOWYM MISIEM

Wywołane i opisane zdjęcia bądź prace plastyczne (imię, nazwisko, klasa) proszę dostarczyć do dnia 6 grudnia br. do p. Marzeny Stram

{

Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia

25 listopada w naszej szkole obchodzono Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu uczniowie klas 1a, 1b, 1c, 1d przynieśli do szkoły maskotki.Obchody rozpoczęto zabawą w pociąg na sali gimnastycznej. Dzieci wysłuchały krótkiej historii o misiu, były również zagadki związane z pluszakami - rywalizacja między przedstawicielami klas pierwszych oraz inne konkurencje, w których pomogli uczniowie klasy 3d. Zaprezentowano literaturę o misiach z biblioteki szkolnej. Uczennica klasy trzeciej głośno czytała fragment „Kubusia Puchtka” A.A. Milne’a. Obchody zakończono prezentacją misiów przyniesionych przez uczniów.

Organizatorzy: Marzanna Pawłowska, Wioleta Wylężek, Agnieszka Gęślak

Rodzinny konkurs plastyczny "Święty uśmiechnięty”

W listopadzie, w naszej szkole zorganizowano konkurs plastyczny dla uczniowie i ich rodzin, którego tematem była postać wybranego radosnego świętego człowieka, który może być dla nas wzorem. Do udziału zgłosiło się osiemnastu uczestników.

Nagrodzone przez jurorów zostały prace następujących uczniów: Wojciecha Bieleckiego z klasy I, Dominika Osińskiego z klasy II,  Oliwii Kawy  z klasy III  i Emilii Dawid z klasy V. Na wyróżnienie zasługują prace: Nicolle Gzel z klasy V,  Jakuba Potyki również z klasy V i  Agaty Kani z klasy VI.

Organizatorki konkursu i wystawy, panie: Patrycja Sanocka, Iwona Bławut i Jolanta Joszko dziękują wszystkim, którzy wzięli w nim udział.

Prace konkursowe można zobaczyć w kaplicy Kościoła Matki Bożej Różańcowej.

Iwona  Bławut