„Bo za naszą Polskę idą w bój!”

Dzisiaj w naszej szkole odbyły się dwa miejskie konkursy:  recytatorski i plastyczny pod hasłem „Bo za naszą Polskę idą w bój!”  Honorowy patronat nad konkursami  objęła pani  Prezydent Miasta Grażyna Dziedzic.

W konkursach brało udział 10 rudzkich szkół podstawowych i 1 z Kotulina (gmina Toszek),  w recytatorskim 17 uczestników, w plastycznym 45.

Konkursami tymi Szkoła Podstawowa nr 24 rozpoczęła obchody 100.  rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wyniki konkursu recytatorskiego:

Emilia Kiraga SP 24

II miejsce – ex  aequo

Katarzyna Lewandowska SP 18

Angelika Świstowska SP 23

wyróżnienia

Amelia Puchała SP 21

Zofia Jarek SP 21

Wyniki konkursu plastycznego:

Michał Simon SP 16

II miejsce – ex  aequo

Aleksandra Pieruch SP w Kotulinie

Marta Król SP 24

Dominika Jarczyk SP 24

wyróżnienia

Jan Adamski SP 25

Fabian Sułek SP 16.

Nagrody dla zwycięzców konkursów ufundowali: Urząd Miejski w Rudzie Śląskiej, NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty w Rudzie Śląskiej, restauracja/cukiernia Vertigo, Med - Dental Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Firma Handlowa A&M.

Konkurs przygotowały panie: Joanna Świtała-Mastalerz, Anna Kilkowska, Beata Swoboda.