Festiwal DO U SPEAK GODKA – nagroda dla Oliwii Stawickiej

28 kwietnia 2018 r. odbyła się na scenie Teatru Śląskiego w Galerii Katowickiej uroczystość rozdania nagród w konkursie na bajkę po śląsku  w ramach festiwalu „Do U speak godka?”  Pięciu aktorów przeczytało w sumie 11 bajek. Bajka Oliwii Stawickiej z klasy 5c „Ło dobrych utopkach, co mioły problem” została przeczytana przez aktorkę tamtejszego teatru – panią Barbarę Lubos.

W trakcie czytania można było zagłosować na bajkę, która zdaniem słuchaczy powinna otrzymać specjalną „Nagrodę publiczności”. Po odczytaniu ostatniego tekstu po śląsku nastąpił czas ujawnienia zwycięzców. Okazało się, że Oliwia wygrała jako jedyne dziecko! Cytując komisję: „Ta bajka bardzo nas urzekła, była napisana z dobrą myślą”. Przy wszystkich zgromadzonych postanowiono, że podczas drugiej edycji festiwalu „Do U speak godka?” stworzą osobną kategorię dla dzieci, by także miały szansę wykazać się talentem pisarskim. Przedstawicielka „Radia Piekary” powiedziała, że postarają się zekranizować wszystkie wyróżnione bajki z udziałem sławnych ludzi ze Śląska.

Świtała-Mastalerz