TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

w klasach 1-3

W dniach od 23 do 27 listopada trwał Tydzień Promocji Zdrowia. W ramach obchodów klasy młodsze udekorowały drzwi swoich sal lekcyjnych ornamentami z papierowych warzyw i owoców, poznały ich wartości odżywcze, zdrowotne, smakowe. Dzieci przygotowywały i degustowały zdrowe kanapki, wesołe warzywne stworki, kolorowe sałatki itp. W Dniu Dyni przygotowały gazetki ścienne z informacjami o tym jesiennym warzywie i przyszły do szkoły ubrane w jego barwach. Uczniowie uczestniczyli także w warsztatach tradycyjnego „Kiszenia kapusty” w Żorach, gdzie dowiedzieli się o niesamowitych właściwościach i odmianach kapusty. Na zakończenie tygodnia, każda klasa zaprezentowała przed społecznością szkolną przygotowaną piosenkę związaną z tematyką zdrowego trybu życia. Wszyscy odeszli z rumianym jabłkiem w dłoni.