BohaterON w naszej szkole

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej „BohaterON -  Włącz historię!”. Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.
W projekcie uczestniczyli uczniowie klas 7 i 8, którzy na lekcjach historii pracowali w oparciu o nadesłane materiały edukacyjne. W czasie zajęć uczniowie dyskutowali na temat spotów kampanii BohaterON – Godzina „W”. Analizowali i interpretowali czas, miejsce i zachowanie bohaterów spotów. Zastanawiali się nad  przesłaniem jakie niosą oglądane przez nich materiały wideo oraz nad  motywacją autorów kampanii społecznej. Uczniowie zapisali również swoje podziękowania dla Powstańców Warszawskich na wspólnym plakacie.