TWORZYMY DZIECIOGRÓD

12 czerwca 2023 roku w naszej szkole został zrealizowany projekt: „Tworzymy DZIECIOGRÓD" w czasie, którego dzieci wraz  z wolontariuszami @Fundacjaingdzieciom stworzyły swój ogród, który będą pielęgnowały  w ramach zajęć przyrodniczych/biologicznych i lekcji wychowawczych.
Dzieci  wybrały, gdzie chcą postawić rabatki i  co w nich zasadzić oraz gdzie ustawić ławeczki. Zaangażowały się w zakup produktów potrzebnych do zazielenienia otoczenia wokół szkoły. Wybór donic, sadzonek, ławeczek do odpoczynku był także w ich gestii.
Rodzice również zaangażowali się w projekt: „Tworzymy DZIECIOGRÓD" dostarczając do szkoły potrzebna ziemię do nasadzenie roślin w donicach. Uczniowie z pomocą wolontariuszy oraz nauczycieli  utworzyli na wskazanym  terenie łączkę kwietną,  sadzili rośliny, które dostarczą owadom nektar, spadź i pyłek, a tym samym zachęcą m.in. pszczoły do odwiedzin.

Dziękujemy bardzo @Fundacjaingdzieciom  za przeprowadzenie projektu w naszej szkole, a przede wszystkim za   możliwość samodzielnego zagospodarowania przez uczniów terenu ogrodu, który stworzyli i będą go pielęgnować  w ramach wskazanych wyżej zajęć. Dzięki projektowi zostały upiększone tereny naszej placówki (na terenie do rekreacji i wypoczynku  pojawiły się ławeczki oraz donice z roślinnością).