31 maja 2023 zakończyły się wojewódzkie rozgrywki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

• Marta Skrzyczek,
  • Julia Strejczyk,
  • Oliwia Wilk (klasa VIII)
  • Małgorzata Siwiec (klasa VII).

W miejskim etapie rozgrywek, po wygranych wszystkich meczach grupowych, dziewczęta pokonały w finale reprezentację Szkoły Podstawowej nr 27 i zostały mistrzyniami naszego miasta.
Następnie, dopingowane gorąco przez chłopców z klas ósmych i naszą Panią Dyrektor, kontynuowały zwycięską passę w meczu o mistrzostwo rejonu pokonując 2:1 zespół dziewcząt z SP 18 w Zabrzu. Ten mecz dał drużynie okazję powalczyć o występ w Finałach Wojewódzkich. Wcześniej trzeba było jeszcze wygrać turniej półfinałowy w Pyskowicach.

W pierwszym meczu półfinału wojewódzkiego nasze dziewczyny pokonały 2:0 Szkołę Podstawową nr 1 w Miasteczku Śląskim. Niestety w drugim spotkaniu, pomimo dobrej gry do wyniku 20:15 w pierwszym secie, musiały uznać wyższość gospodarza zawodów - reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 6 w Pyskowicach. Po emocjonującej walce ostatecznie przegraliśmy mecz 0:2 w setach (26:28, 23:25).

W końcowym komunikacie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt drużyna z SP 24 sklasyfikowana została na 8 miejsce w województwie.

Wszystkim naszym reprezentantkom gratulujemy sportowego sukcesu.