I miejsce w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę” 2023

W sobotę 20 maja 2023 r. podsumowano wojewódzki etap 30. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”. Konkurs ten jest organizowany od początku lat 90-tych XX wieku przez Radę Programową do spraw Młodzieży Szkolnej Zarządu Głównego PTTK, a jego głównym celem jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania Ziemi Ojczystej. W konkursie tym brał udział Mikołaj Mastalerz z klasy VI c, który zdobył w kategorii prac indywidualnych szkół podstawowych eliminacji wojewódzkich I miejsce. Jego praca będzie reprezentować województwo śląskie na etapie ogólnopolskim.

Warto dodać, iż uroczyste podsumowanie XXX edycji konkursu „Poznajemy Ojcowiznę” (etapu wojewódzkiego) miało miejsce w Mikołowie. Laureaci wraz z opiekunami zostali zaproszeni najpierw do Muzeum Miejskiego w Mikołowie na ogłoszenie wyników, a następnie autokarem udali się do Śląskiego Ogrodu Botanicznego (do ogrodu żółtego) w Mikołowie Mokrem. Tam pan przewodnik opowiadał „gościom” o tym ciekawym miejscu, jego historii i walorach przyrodniczo-rekreacyjnych. Potem uczniowie ścieżką dydaktyczną podążyli do ogrodu czerwonego, zwiedzili kamieniołom wapienia i piec wapienny.

Czekamy z niecierpliwością na wyniki etapu ogólnopolskiego. Gratulacje dla Mikołaja!