konkurs dzien nauczyciela

Drodzy Rodzice, Nauczyciele oraz Uczniowie!

W związku z bardzo trudną sytuacją na południu Polski nasza szkoła postanowiła włączyć się do akcji zbierania potrzebnych artykułów dla mieszkańców gminy Grodków, w tym wsi Kopice (Akcja organizowana przez Urząd Miasta Ruda Śląska).

Zbierane artykuły:
 - żywność z długim terminem ważności: makarony, herbaty, kawa, cukier, konserwy itp.
  - woda mineralna
  - środki higieny osobistej, środki czystości (w tym mopy, wiadra, ścierki), środki do dezynfekcji, apteczki
   - koce, śpiwory, ręczniki, pościele, gumowce, szpadle, łopaty, latarki, powerbanki.

Rzeczy mają być NIEUŻYWANE.

Dary prosimy przynosić do piątku 20 września 2024r. do godz. 14.00 na portiernie w obu budynkach, gdzie będą wystawione kosze.

Łączymy pozdrowienia,
Arkadiusz Jarosz
Joanna Sauermann
Izabela Semmah

zebranie

OBIADY SZKOLNE/ŚWIETLICA

Proszę wszystkich rodziców (opiekunów), którzy złożyli wniosek o objęcie dziecka żywieniem w szkole o opłacenie obiadów za wrzesień do 13.09.24r.

Koszt obiadów na wrzesień – 99,00 zł (5,50 zł x 18 dni żywieniowych)

Płatności za obiady szkolne regulujemy poprzez wpłatę na konto zgodnie z następującym wzorem:

NAZWA ODBIORCY: Szkoła Podstawowa nr 24 ul. ks. P. Lexa 3; 41-706 Ruda Śląska

NR KONTA: 71 1050 1214 1000 0023 3793 1048

TYTUŁEM: żywienie – wrzesień/A (w przypadku dzieci jedzących obiady w budynku A tj. przy ul. Lexa 3) lub żywienie – wrzesień/B (w przypadku uczniów korzystających z obiadów w budynku B tj. przy ul. Lexa 14 – IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA, KLASA

Przykład: żywienie- wrzesień/A JAN NOWAK KL. 2B

WAŻNE: W przypadku opłacania obiadów rodzeństwu wybieramy jeden ze sposobów:

- robimy dwa osobne przelewy

- w przypadku jednego przelewu wyraźnie w tytule przelewu dopisujemy, jaką kwotę wpłacamy za dane dziecko np. żywienie wrzesień/A Jan Kowalski kl. 2b- 99,00 zł; żywienie wrzesień/B Kasia Kowalska 5a – 99,00 zł

KWOT NIE NALEŻY ZAOKRĄGLAĆ .

Proszę, aby wszystkie dzieci z klas 1-3 zapisane do świetlicy do dn. 10.09 zostały wyposażone w teczki (teczka cienka, podpisana, zawartość - białe kartki, cienki zeszyt w kratkę). Proszę również o podpisanie dzieciom wierzchnich okryć (kurtka, bluza itp.)

kierownik świetlicy

Z głębokim smutkiem i żalem informujemy,

że 29 sierpnia 2024 roku zmarła

pani Stefania Rogozińska

długoletnia nauczycielka i wspaniała wychowawczyni.

Msza pogrzebowa odbędzie się 2 września o godzinie 9.00 w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach.

Pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

Pogrążeni w smutku

Dyrektor, nauczyciele

i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 24

Zdjęcie WhatsApp 2024 08 30 o 18.43.57 e381a158

ŚWIETLICA/OBIADY SZKOLNE

1. Rodzice (opiekunowie prawni) chcący zapisać dziecko do świetlicy/ na obiady zobowiązani są do złożenia WNIOSKU do dn. 03.09.24r.
2. W przypadku dziecka zapisywanego do świetlicy należy również wypełnić KARTĘ ZAPISU DZIECKA DO ŚWIETLICY i w razie potrzeby zgodę na odbiór dziecka przez osobę niepełnoletnią.
3. Druki, o których mowa będą do pobrania na stronie internetowej szkoły oraz na portierni w obydwu budynkach (od czwartku 29 sierpnia).
4. Wypełnione WNIOSKI wrzucamy na portierni do przygotowanej skrzynki z napisem ŚWIETLICA do dnia 03.09.24 (kl.1-4 w budynku A, kl. 5-8 w budynku B), natomiast KARTĘ ZAPISU DZIECKA DO ŚWIETLICY należy oddać w świetlicy szkolnej.
5. Świetlica zapewnia opiekę w godz. 6.00 – 16.30, obiady będą gotowane od dnia 05.09.24.
6. Koszt jednego obiadu w roku szk. 2024/25 wynosi 5,50 zł. Zasady płatności na miesiąc wrzesień zostaną podane w późniejszym terminie.

kierownik świetlicy

Pliki do pobrania w formiacie DOC:

karta zgłoszenia dziecka do świetlicy

wniosek o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej/na obiady

zgoda na odbiór dziecka przez osobę niepełnoletnią

rozpoczecie

Szkoła Podstawowa nr 24 im. Powstań A4 orientacja pozioma

Podsumowanie roku szkolnego

We wtorek i w środę w obu budynkach odbył się apel, na którym nauczyciele wręczli uczniom nagrody za udziały w konkursach. Cieszymy się, że tak chętnie nas reprezentujecie, próbujecie swoich sił. Gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku szkolnym.

Festyn Rodzinny

7 czerwca w naszej szkole odbył się coroczny Festyn Rodzinny. Jak zawsze było mnóstwo atrakcji, występów i ciekawych zajęć do zabawy. Czekały na nas stosika z lemoniadą, ciastem, kiełbaską z grilla, bezikami, galaretką książkami i wiele, wiele innych. Pobyt uświetniły występy naszej społeczności szkolnej, grupy Progres, tańce Capoira, wozu strażaackiego, Pani Lodzi.....innych.. Zapraszamy za rok.