MAGIA LEKTUR ZAMKNIĘTYCH W PUDEŁKACH

Uczniowie klas szóstych wzięli udział w projekcie "Lektura w pudełku", w którym wykazali się niezwykłą kreatywnością. Na podstawie omówionych lektur "Czerwonego krzesła" A. Maleszki, "Czarnego młyna" M. Szczygielskiego i "Hobbita" J. R. R. Tolkiena stworzyli fascynujące prace plastyczne, makiety i dioramy.
W pudełkach zamknięto miniaturowe światy, oddające klimat lektur. Figurki bohaterów, ręcznie wykonane rekwizyty i dopracowane detale zachwycają dbałością o szczegóły. Prace uczniów przenoszą nas do magicznej krainy Hobbita, mrocznego świata "Czarnego młyna" i poruszającej historii "Czerwonego krzesła".
Projekt "Lektura w pudełku" to nie tylko sposób na sprawdzenie znajomości lektur, ale przede wszystkim rozwijanie wyobraźni, kreatywności i umiejętności manualnych. Uczniowie udowodnili, że lekturowe przygody mogą inspirować do tworzenia niezwykłych dzieł sztuki!
Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac na parterze budynku B i poczucia magii lektur zamkniętych w pudełkach.