Fundacja ING Dzieciom

17 marca w naszej szkole został zrealizowany projekt: „Finansowanie przez oszczędzanie i rozsądne planowanie inwestycji", w czasie którego dzieci porozmawiały z wolontariuszami Fundacji ING Dzieciom o oszczędzaniu, o związku ekologicznych zachowań z naszym portfelem, podzieliły się swoimi skojarzeniami przy pomocy kart DIXIT na temat oszczędzania, a także uczyły się racjonalnie gospodarować „fasolkami" w obliczu swoich potrzeb.
Cele projektu:
Cel pierwszy to edukacja dzieci jak świadomie planować, wydatkować posiadane pieniądze. Uczestnicy zrozumieją wartość oszczędzania oraz zdobędą świadomość, że uleganie zachciankom nie sprzyja posiadaniu pieniędzy na swoje pasje, hobby, produkty, które chciałoby się mieć. Dzieci zrozumieją, że to czy posiadają pieniądze, czy też nie, zależy tylko od nich – warsztaty.
Drugi cel to wyposażenie sali lekcyjnej w zabudową na wierzchnie obuwie i odzienie.
Dziękujemy bardzo Fundacji ING Dzieciom za przeprowadzenie projektu w naszej szkole a przede wszystkim za poszerzenie wiedzy uczniów na temat oszczędzania i zarządzania posiadanymi zasobami finansowymi.