Pasowanie na czytelnika

W dniach od 12.01.2023 do 1.02.2023 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych, czyli uroczyste przyjęcie ich do grona czytelników biblioteki.Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, wysłuchali wiersz Tadeusza Kubiaka ,,Ja jestem książka”. Następnie przeczytaliśmy o co prosi książka z naszej biblioteki i omówiliśmy jak dbać o książki. Odbyła się też pogadanka na temat zalet płynących z czytania. Każdy zaznajomił się z regulaminem wypożyczania książek. I mógł samodzielnie wypożyczyć wybraną przez siebie publikację ze zbiorów biblioteki oraz z nowości zakupionych w zeszłym roku z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Po przeprowadzonej pogadance i pasowaniu na czytelnika, uczniowie otrzymali prezent. Na pamiątkę spotkania pierwszoklasistom wręczono Wyprawki Czytelnicze, które zostały przesłane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Do wyprawki dołączono broszurę informacyjną dla rodziców, ukazującą nieocenioną rolę książki w rozwoju ich dziecka.

Zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej

Marzanna Pawłowska