W Betlejem narodził się Król Miłości – szkolne przedstawienie bożonarodzeniowe

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia dla rodziców, a następnego dnia dla społeczności szkolnej, wystawione zostało przestawienie, w którym wystąpiła duża grupa naszych uczniów z klasy 4a i 1b. Przedstawienie zostało osadzone we współczesnym świecie. Przedświąteczny ruch na ulicy i dziennikarka, która podchodzi do przechodniów, zadając im pytanie, czym dla nich są święta. Z takim pytaniem poszła do domu, dziewczynka o imieniu Terenia. Potrzebowała jednak pomocy z „góry”, aby odkryć sens Świąt Bożego Narodzenia.
Święta Teresa zaprowadziła Terenię do groty betlejemskiej, w której mogła zobaczyć Świętą Rodzinę i przytulić Dzieciątko Jezus. Święta Teresa wyjaśniła, że Pan Jezus jest blisko człowieka, ponieważ jest obecny w komunii świętej i w swoim Słowie - w Piśmie Świętym.
W drodze do groty spotkały archanioła Gabriela, który opowiedział o swojej wizycie w domu Maryi i jej zaufaniu do Boga. Na pożegnanie Terenia otrzymała od swojej patronki Pismo Święte.
Przedstawienie ubogaciły kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów z klasy 3b, 3d i 5a, którzy śpiewali i grali na różnych instrumentach pod okiem księdza Adama.
Występ dla rodziców zakończył się krótkim biesiadowaniem przy słodkim poczęstunku.
Uśmiechy na twarzach widzów i oklaski świadczą o tym, że przedstawienie wszystkim się podobało i było dobrym wprowadzeniem w atmosferę świąt.
Młodym aktorom i wszystkim, którzy przyczynili się do wystawienia przedstawienia i naszym Widzom serdecznie dziękujemy.

Iwona Bławut