Wirusoochrona

W listopadzie uczniowie klas 1-3 wzięli udział w kolejnej edycji wojewódzkiej akcji informacyjno - edukacyjnej "Wirusoochrona" z 45 minutowym modułem dotyczącym prawidłowej higieny rąk pt. „Szkoła mycia rąk MAXA i ELLI”, mającej na celu promocję podstawowych zasad higieny osobistej wśród dzieci oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów (ze szczególnym zwróceniem uwagi na koronawirusa i wirusy grypy, w tym budowanie i wyrabianie wśród dzieci potrzeby i  nawyków dbania o higienę rąk, nauczenie dzieci prawidłowego mycia rąk).

Podczas akcji dzieci poznały podstawowe zasady higieny osobistej, aby zapobiec chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową z uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy. Podczas zajęć z dziećmi podkreślano, jak ważna dla naszego zdrowia jest aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie i dostosowanie ubrań do warunków pogodowych.

Ponadto uczniowie klas trzecich uczestniczyli w 45 minutowym module dotyczącym prawidłowej higieny rąk pt. „Szkoła mycia rąk MAXA i ELLI”. Uczniowie zapoznali się z prawidłowątechniką mycia rąk, zasadami higieny i zdrowego stylu życia. Po zadaniach praktycznych zostały rozwiązane testy. Dzieci wykonały również w ramach w/w akcji plakaty.

Do realizacji powyższych tematów wykorzystano materiały edukacyjne otrzymane z Sanepidu, jak również materiały przygotowane przez nauczycieli.

W załączeniu dokumentacja fotograficzna.

Koordynator szkolny: Dagmara Ławniczak