Obchody Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Październik na całym świecie to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku  przebiegał pod hasłem Czytanie dla pokoju i wewnętrznej harmonii.

Przez cały miesiąc odbyły się „Spotkania z książką” w klasach 1-3 oraz czytelnicze spotkania w klasach 4-8  na godzinie wychowawczej.

Uczniowie wzięli udział w konkursie „Gołąbek pokoju”, a z prac plastycznych zrobiono wystawę w bibliotece, którą można oglądać.

28 października podczas przerw śródlekcyjnych uczniowie w  ramach przeprowadzonej akcji „Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie” w klasach 1-8 czytali przyniesione przez siebie lub wypożyczone z biblioteki szkolnej książki.  Jest to III Międzynarodowa edycja i VII Ogólnopolska akcja bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie.  Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. W ten sposób staramy się promować czytelnictwo i miłość do książek.

Wszystkim uczestnikom, nauczycielom zaangażowanym w organizację i przebieg akcji składamy serdeczne podziękowania.

Dziękujemy Radzie Rodziców za przekazane środki finansowe na zakup nowych książek do biblioteki.

Serdecznie zapraszamy do biblioteki szkolnej

Bibliotekarki