Pasowanie na czytelnika

W dniach 20.01.2022r – 3.03.2022 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych, czyli uroczyste przyjęcie ich do grona czytelników biblioteki.Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, wysłuchali wiersza Tadeusza Kubiaka ,,Ja jestem książka” . Następnie przeczytaliśmy o co prosi książka z naszej biblioteki i omówiliśmy jak dbać o książki. Odbyła się też pogadanka na temat zalet płynących z czytania. Każdy zaznajomił się z regulaminem wypożyczania książek. I mógł samodzielnie wypożyczyć wybraną przez siebie publikację ze zbiorów biblioteki oraz z nowości zakupionych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Po przeprowadzonej pogadance i pasowaniu na czytelnika, uczniowie otrzymali prezent. Na pamiątkę spotkania pierwszoklasistom wręczono Wyprawki Czytelnicze, które zostały przesłane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Do wyprawki dołączono broszurę informacyjną dla rodziców, ukazującą nieocenioną rolę książki w rozwoju ich dziecka.

Zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej

Marzanna Pawłowska