Giełda Szkół Ponadpodstawowych

W tym roku nasza szkoła po raz kolejny zorganizowała w Hali Sportowej MOSiRu Giełdę Szkół Ponadpodstawowych, której uroczyste otwarcie nastąpiło 12 marca.
Patronat honorowy nad Giełdą objął Prezydent Miasta Ruda Śląska Pan Michał Pierończyk.
Podczas Giełdy uczniowie klas ósmych mieli okazję zapoznać się z ofertą szkół średnich w naszym mieście, a także spotkać się bezpośrednio z nauczycielami tych szkół, i koleżankami, kolegami, którzy mury szkolnych podstawówek opuścili w  ostatnich latach.
Uczniowie mogli zdobyć wiele cennych informacji, które z pewnością pomogą im w jednej z najważniejszych decyzji życiowych, jaką jest wybór zawodu.
Podczas tegorocznej Giełdy zaprezentowało się siedem Zespołów Szkół z Rudy śląskiej, cztery Licea Ogólnokształcące, a także Centrum Kształcenia Zawodowego w Rudzie Śląskiej, Centrum Kształcenia Ustawicznego, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna z naszego miasta oraz Powiatowy Urząd Pracy.
Wszystkim obecnym podczas naszego wydarzenia serdecznie dziękujemy
i do zobaczenia za rok.