Spotkanie integracyjne

Dnia 26 lutego klasa 2b gościła uczniów dwóch klas Szkoły Życia im. Św. Łukasza z Rudy Śląskiej. Na początku wszyscy czuli się skrępowani, ale po przywitaniu i przedstawieniu się,wszyscy poczuli się swobodnie. Zajęcia rozpoczęliśmy od wspólnej zabawy ze śpiewem w kręgu. Potem nasi goście zostali odrysowani na szarym papierze i razem kolorowaliśmy rysunki, które podziwialiśmy po pracy. Spotkanie nie obyło się bez poczęstunku, w którym wszyscy chętnie uczestniczyli. Na zakończenie nasi goście dostali na pamiątkę tego wydarzenia imienne laurki, swoje portrety wspólnie wykonane i „zajączkowe” prezenty.

Dzieci obu szkół były bardzo zadowolone ze spotkania, chociaż wcześniej wszyscy czuli niepokój i zastanawiali się jak to będzie. Wiemy już, że nie wolno nikogo oceniać po wyglądzie, warto go poznać, żeby wydać o nim opinię.