Tydzień Promocji Zdrowia

w klasach 4-8

Od 23 października do 3 listopada w klasach starszych trwała promocja zdrowia. Uczniowie wzięli udział w różnych akcjach i konkursach.

Dzieci udekorowały drzwi swoich sal lekcyjnych akcentami oraz plakatami o tematyce zdrowego odżywiania.

W ramach happeningu dzieci częstowaly cytrynami a w nagrodę rozdawały ordery uśmiechu tym, którzy się nie skrzywili. Na osłodę były owoce w czekoladzie. Każdy mógł się poczęstować ulubionym owocem lub warzywem.

Wiele działo się również na lekcjach wychowawczych. Uczniowie poznawali wartości odżywcze różnych produktów, dowiedzieli się w jaki sposób prawidłowo skomponować zdrowy posiłek. Przygotowali swoje ulubione potrawy, były to kanapki, sałatki, szaszłyki owocowe, wrapy itp.

Dziękujemy wszystkim za udział w Tygodniu Promocji Zdrowia.