Nasza szkoła uczestniczyła w IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej Akcji

Przerwy na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie”

W dniu 27 października 2023 roku nasza szkoła wzięła udział w akcji pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”, która odbywała się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Jej głównym celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, a także zachęcenie uczniów do sięgania po książkę.

W wydarzeniu wzięły udział klasy I-VIII oraz przedszkole. Razem z uczniami czytali nauczyciele. Niektórzy uczniowie z klas młodszych przynieśli do czytania ulubione książki. Równie chętnie uczniowie korzystali z księgozbioru biblioteki szkolnej. Odnotowano zdecydowanie większe zaciekawienie książkami niż na co dzień. Czytano w bibliotece i salach lekcyjnych. W przedszkolu i oddziałach klas młodszych dzieciom czytały uczennice z wolontariatu – m.in. fragmenty książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody Dziesięciu Skarpetek i Grzegorza Kasdepke „Detektyw Pozytywka”.

Wszystkim uczestnikom zaangażowanym w organizację i przebieg akcji składamy serdeczne podziękowania.

Bibliotekarki z SP 24