ABC Ekonomii

W piątek klasę 1d odwiedziła pani wolontariusz z programu ABC Ekonomii Funadacji ING Dzieciom wraz ze swoją córką. Przekazała nam czym jest wolontariat. Zabawiliśmy się nominałami pieniędzy zarówno monet jak również banknotów oraz poznaliśmy kartę płatniczą. Dodatkowo jako ciekawostkę poznaliśmy pieniądze, które wyszły z obiegu, a stały się drogocenną pamiątką przodków. Dzięki tej lekcji wiemy, jak ważne jest oszczędzanie i sprawdzanie czy wystarczy nam pieniędzy na dany zakup towaru. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał niespodzianki za udział w lekcji, a nasza klasa i szkoła dodatkowe książki na wykorzystywanie podczas lekcji. Bardzo dziękujemy pani z ING Banku Śląskiego i mamy nadzieję, że wróci do nas z nowymi wiadomościami.