„Dzieci prowadzą EKO - warsztaty z segregacji odpadów”

18 września 2023 roku w naszej szkole został zrealizowany projekt: „Dzieci prowadzą EKO - warsztaty z segregacji odpadów”, w czasie którego dzieci wraz  z wolontariuszami @Fundacjaingdzieciom  poznawały zasady  segregacji śmieci oraz ochrony środowiska.
Wolontariusze przekazali  informację o celu segregacji odpadów i jego podstawowych zasadach. Przedstawili w sposób obrazowy (jak w historii o dwóch butelkach plastikowych😊) konsekwencje segregowania, jak i braku segregacji śmieci - zabawia Wybierz sobie swój śmieć, w której dzieci chętnie uczestniczyły.
Dziękujemy bardzo @Fundacjaingdzieciom  za przeprowadzenie projektu w naszej szkole Dzięki projektowi szkoła została wyposażona w kosze do segregacji śmieci  (szkoła otrzymała dotację w wysokości 10 tyś zł, którą w pełni wykorzystaliśmy na zakup koszy do segregacji odpadów, których wcześniej nie było. Zakupiliśmy BOROWIK: zewnętrzny pojemnik do segregacji odpadów - 4 szt oraz TRIO-kosz na odpady - 29 szt). Dzięki dotacji, nasi uczniowie mogą w praktyce segregować odpady, o czym do tej pory tylko uczyliśmy w teorii.