HISTORIE NATURALNE - ARTBOOK DLA DZIECI

31 października gościliśmy w naszej szkole Joannę Zdzienicką oraz Pawła Szeibla, wykładowców oraz absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Artyści przekazali dzieciom ilustrowany zeszyt ćwiczeń plastycznych oraz przeprowadzili warsztaty. Dzieci z zaangażowaniem odpowiadały na wszystkie pytania oraz wypełniały kolejne karty ćwiczeń.

Artbook jest inspirowany konkretnymi miejscami Śląska (centrum Katowic, Muzeum Śląskie, Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu, Park Krajobrazowo - Przyrodniczy Żabie Doły), zachęca najmłodszych do dostrzeżenia  wartości przyrodniczych regionu. Zawarte w nim zadania kreatywne animują spędzanie czasu.

Książka została zrealizowana i dystrybuowana na Śląsku. Projekt został  dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.