OBCHODY OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA

30 września2019 w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który przypada 29 września. Na małej sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas młodszych: pierwszych, drugich i trzecich i wysłuchali śląskiej legendy o Skarbniku. Czytaniu towarzyszyły zagadki oraz mały test słuchania ze zrozumieniem, który nasi uczniowie zdali doskonale. Po spotkaniu uczniowie rozwiązywali krzyżówki przygotowane w języku śląskim. Wszyscy przekonali się, że spotkanie z książką może być fascynujące. Dzieciom czytały panie bibliotekarki, ksiądz i pani z nauczania zintegrowanego. W głośnym czytaniu wzięło udział 235 uczniów.

Organizatorzy: Marzanna Pawłowska

Wioleta Wylężek