SZKOŁA PODSTAWOWA NR 24

IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W RUDZIE ŚLĄSKIEJ

Finał wojewódzkiego konkursu na gazetkę z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum pod hasłem:„OJCZYZNA JEST NASZĄ MATKĄ ZIEMSKĄ. POLSKA JEST MATKĄ SZCZEGÓLNĄ”

 

9 listopada w naszej szkole odbył się finał wojewódzkiego konkursu na gazetkę z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Na konkurs napłynęły 32 prace z 20 placówek oświatowych z województwa śląskiego. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych. Komisja brała pod uwagę:

  • zgodność pracy z określoną w regulaminie formą,
  • samodzielność wykonania pracy,
  • inspiracje i związki z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości,
  • poprawność stylistyczną i językową,
  • bogactwo form wypowiedzi dziennikarskiej,
  • jednolitość szaty graficznej,
  • poprawny skład gazety.

wyniki konkursu

 

Po akademii laureaci mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach "Trening kreatywności" lub w warsztatach plastycznych.

 

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA składamy:

- Radzie Rodziców, Fundacji Kreatywny Śląsk oraz Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji za ufundowanie nagród rzeczowych,

- dr. Marcinowi Budzińskiemu prezesowi Fundacji Kreatywny Śląsk za przeprowadzenie warsztatów.

 

 
Serdecznie zapraszamy
9 listopada 2018 roku o godz. 11.50
na uroczystość wręczenia nagród w  wojewódzkim konkursie na okolicznościową gazetkę z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum pod hasłem:
„OJCZYZNA JEST NASZĄ MATKĄ ZIEMSKĄ. POLSKA JEST MATKĄ SZCZEGÓLNĄ” .
 
Szczegóły zostaną wysłane na podany w zgłoszeniu adres e-mail.
 

Wyniki konkursu:

Kategoria I – III

I miejsce: Szkoła Podstawowa im. Wandy Kawy i Bronisławy Kawy w Kośmidrach

Pascal Nowak

Martyna Gołombowska

Agata Swoboda

II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 24 im. Powstańców Śląskich w Rudzie Śląskiej

Lena Sitek

Amelia Sprus

Natalia Tomanek

III miejsce: Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Siemoni

Mateusz Widera

Oskar Wojnarowski

Bartosz Pacek

Kategoria IV – VIII i gimnazjum:

I miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach

Roksana Kumor

Justyna Pudłowska

Karolina Gluza

II miejsce: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi nr 23 im. Górniczego Stanu w Rybniku

Milena Firla

Natalia Zimoń

Nadia Bluszcz

III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 27 im. Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej

Filip Trybek

Beata Szadkowska

Patrycja Gruszka

Wyróżnienie: Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Jaskrowie

Paulina Chmielarz

Wiktoria Grabara

Katarzyna Mikke

Wyróżnienie: Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej

Pola Pilicka

Pola Sygiet

Emilia Walentek

Wyróżnienie: Szkoła Podstawowa nr 24 im. Powstańców Śląskich w Rudzie Śląskiej

Wiktoria Malejka

Julia Pistelok