Kartki świąteczne

W drugim tygodniu grudnia klasy 1-3 na lekcjach języka angielskiego w ramach projektu E-twinning „Celebrating festivals- traditions across Europe” wykonywały własnoręczne kartki świąteczne.  Część  z nich została wysłana do szkół partnerskich z 10 krajów Europy, które razem z naszą szkołą uczestniczą w projekcie. Teraz czekamy aż do naszej szkoły dotrą kartki z życzeniami od uczniów z Włoch, Hiszpanii, Ukrainy, Litwy, Rumunii, Austrii, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Serbii oraz Turcji. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

Marzena Stram

E-Twinning

eTwinLogo

W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła bierze udział w projekcie międzynarodowym E-twinning „Celebrating festivals- traditions across Europe”. Autorka projektu- pani Marzena Stram zaprosiła do udziału w nim 14 szkół podstawowych z takich krajów jak: Austria, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania, Grecja, Ukraina, Turcja, Rumunia, Chorwacja, Serbia oraz Litwa. Biorą w nim udział uczniowie w wieku od 7 do 11 lat. Nadrzędnym celem projektu jest zapoznanie uczniów z kulturą krajów europejskich, a w szczególności z różnicami i podobieństwami w obchodzeniu różnego rodzaju świąt i „ważnych dla szkolnej społeczności dni”. Podczas wspólnej pracy w partnerstwach uczniowie mają szansę uczyć się języka w użyciu, komunikować się z innymi, przez co ich motywacja do nauki rośnie. Praca w projekcie E-twinning to dla nas wszystkich ogromne wyzwanie, ale i świetna zabawa, która na pewno zaprocentuje!

więcej informacji o projekcie

E-Twinning Label