WYNIKI KONKURSÓW BIBLIOTECZNYCHZORGANIZOWANYCH JAKO PODSUMOWANIENARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA

W konkursie plastycznym dla klas I – III na plakat reklamujący książkę zostały nagrodzone prace uczniów (wg kolejności alfabetycznej nazwisk):

Szymon Brzenczek z kl. Id

Szymon Kołacz z kl. Ia

Tosia Mazurek z kl. Ic

Pola Pludra z kl. II a

Norbert Pludra z kl. I b

Małgosia Siwiec z kl. III a

W konkursie na recenzję książki dla klas starszych zwyciężyła Justyna Czupryńska z kl. V d.

Recenzje Justyny można przeczytać na stronie szkoły.

Nagrodzone prace można zobaczyć na zdjęciach, a pozostałe również w bibliotece szkolnej.

recenzja 1

recenzja 2

recenzja 3

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ZA PIĘKNE PRACE I ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI

Popołudnie z książką

Dnia 21 stycznia 2019r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie „Popołudnie z książką”. Na zimowym spotkaniu czytaliśmy fragment książki „Zima Muminków”.  Dzieci nauczyły się piosenki „Hu, hu, ha! Nasza zima zła!”, oglądały ciekawe, nowe książki z biblioteki szkolnej, odgadywały zagadki związane z baśniami oraz kolorowały obrazki o tematyce zimowej. Wszyscy mile spędzili wolny czas z książką.

nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i bibliotekarki

Popołudnie z książką

Dnia 17 grudnia 2018r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie „Popołudnie z książką”. Na świątecznym spotkaniu czytaliśmy opowiadania o zwyczajach i tradycjach świąt Bożego Narodzenia oraz „Bajki na Boże Narodzenie”.

Dzieci nauczyły się piosenki „Pada śnieg”, wykonały ćwiczenia logopedyczne oraz kolorowały obrazki o tematyce świątecznej.

nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, bibliotekarki, logopeda

Wystawa w bibliotece

W dniach 3 do 7 grudnia  w bibliotece szkolnej odbyła się wystawa książek zakupionych w ramach Narodowego Funduszu Rozwoju Czytelnictwa. Wystawę zwiedziły prawie wszystkie klasy wraz z nauczycielami. Nowe książki wzbudziły duże zainteresowanie uczniów i miejmy nadzieję, że pobudziły do czytania. W bibliotece nastąpiło też przemeblowanie, aby ułatwić czytelnikom samodzielny dostęp do książek.

Zachęcamy do czytania i zapraszamy do biblioteki!

Wystawa w bibliotece

wszystkich uczniów i nauczycieli do biblioteki szkolnej w budynku A

na wystawę książek zakupionych  z Narodowego Funduszu Rozwoju Czytelnictwa.

Wystawę można oglądać od wtorku, 4 grudnia  do piątku 7 grudnia.

Wpływ czytania na rozwój dzieci i młodzieży

Drodzy Rodzice!

Czytanie książek sprawia wiele przyjemności. Wie to każdy, kto nie wyobraża sobie choćby dnia bez lektury. Czytanie ma wiele zalet.  Książki mogą znacząco zmienić życie i nas samych, oczywiście na lepsze.

Czytać powinny nie tylko dzieci, ale to właśnie w pierwszych latach życia najlepiej jest wyrabiać w sobie nawyki, w tym nawyk czytania. Jeśli  sami jesteśmy przekonani o zaletach czytelnictwa, uświadommy też o tym swoje dzieci. Jeśli natomiast sami bardzo rzadko sięgamy po jakąkolwiek książkę, zapoznajmy się  argumentami za tym, że czytanie faktycznie ma sens.

W październiku z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbywać się będzie cykliczne głośne czytanie dzieciom z klas I – III rozdziałów z książki Renaty Piątkowskiej „Gang słodziaków”. Uczestnicy otrzymają „Album ucznia” z miejscem na naklejki. Naklejki będą rozdawane uczniom biorącym udział w głośnym czytaniu.

Po przeczytaniu książki dla uczestników będzie zorganizowany konkurs:

Kl. I – rysunek kredkami w formacie A4 „Mój ulubiony słodziak”

Kl. II – rysunek kredkami w formacie A4 z elementami tekstów (komiks) na podstawie przygód słodziaków

Kl. III – ilustracja z krótką, wymyśloną historią nt. słodziaków. Format A4, kredki, historyjka na dołączonej kartce.

Spotkania ze słodziakami (głośne czytanie) odbywać się będzie w bibliotece szkolnej dla dzieci przebywających w świetlicy oraz chętnych uczniów klas I – III                                 w godzinach:

Poniedziałek       14.00 do 14.20

Wtorek              14.00 do 14.20

Środa                11.10 do 11.30

Czwartek           11.10 do 11.30

Piątek                14.00 do 14.20

Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za książki przyniesione w darze do biblioteki szkolnej w ramach akcji „Książka pod biblioteczną choinkę”. Ogółem uczniowie i ich rodzice przynieśli do biblioteki 232 książki i czasopisma. Książki zostaną przeznaczone do biblioteki szkolnej oraz na cele charytatywne.

W październiku cztery klasy trzecie odwiedziły wraz z bibliotekarkami i wychowawczyniami bibliotekę miejską w Halembie. Biblioteka ta mieszcząca się w zabytkowym dworku pełni funkcję nie tylko biblioteki, ale także centrum kulturalnego. Pani Bożena oprowadziła uczniów po całym budynku, zaznajomiła z czytelnią, zbiorami dla dzieci w wypożyczalni, ale także pokazała uczniom wystawę przedmiotów zrobionych z zapałek, wystawę fotografii, a także opowiedziała o imprezach kulturalnych i spotkaniach różnych kół zainteresowań, które odbywają się na terenie biblioteki.

Mamy nadzieję, że zachęciłyśmy naszych uczniów do korzystania z biblioteki miejskiej.

galeria zdjęć

W dniach 4 – 6 października z okazji Światowego Dnia Zwierząt odbyła się w bibliotece wystawa książek nt. zwierząt połączona z prelekcją o ochronie i opiece nad zwierzętami.

W imprezie brali udział uczniowie, którzy przychodzili do biblioteki na przerwach oraz na lekcjach przyrody wraz z nauczycielem lub klasy młodsze z wychowawczyniami.

Ogółem wystawę obejrzało ok. 250 uczniów.

galeria prac

galeria nagrodzonych prac

wystawa

W związku z świętem wszystkich zwierząt ogłoszony był konkurs plastyczny i  pisarski pod hasłem „Mój ulubiony zwierzak”. Wpłynęło prawie 60 plac plastycznych i 8 opisów ulubionych zwierzaków. Prawie wszystkie prace reprezentowały wysoki poziom. Udało się nam wybrać 16 najlepszych prac, które zostały zaprezentowane w bibliotece. Głosowały 192 osoby. Trzy najlepsze prace, które zostały wybrane w głosowaniu to:

Czytaj więcej: ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT