Osiągnięcia naszych uczniów

W ramach obchodów 100-lecia działalności Towarzystwa Przyjaciół Dzieci 4 uczennice naszej szkoły wzięły udział w konkursie recytatorskim "Dziecko w literaturze pieknej". Emilka Marczok i Marysia Wawro otrzymały wyróżnienia.

Na zdjęciach: Marta Cekała, Julia Nyga, Emilia Marczok, Maria Wawro.

OBIADY SZKOLNE - MAJ

W maju wyjątkowo nie zostanie podana ogólna kwota do zapłaty. Każdy indywidualnie otrzyma informację, jaką kwotę należy wpłacić (zostaną uwzględnione odliczenia z kwietnia za dni strajku oraz wyjazdy klasowe w maju).

Jednocześnie proszę wszystkich rodziców uczniów korzystających ze świetlicy w budynku A, aby do świetlicy wchodzić  od strony boiska (remont został zakończony i świetlica działa na starych zasadach).

Informuję, że egzamin ósmoklasisty w dniach 15, 16, 17 kwietnia br. odbędzie się zgodnie z planem.

Dyrektor SP24

EUROWEEK

Pierwsza grupa uczniów wyjechała wraz z nauczycielami na 5-dniowe warsztaty językowe Euroweek - Szkoła Liderów. Każdy dzień jest pełen atrakcji:

- zajęcia z wolontariuszami,

- spacer po Dusznikach Zdroju,

- wspólna zabawa,

- zwiedzanie 400-letniego Muzeum Papiernictwa,

- msza święta w kościele pw. Apostołów Piotra i Pawła

Finał II miejskiego konkursu recytatorskiego i plastycznego

z okazji 100. rocznicy wybuchy I powstania śląskiego

W tym roku świętujemy ważne wydarzenie związane z historią Górnego Śląska – 100. rocznicę wybuchu I powstania śląskiego. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 24 im. Powstańców Śląskich w Rudzie Śląskiej także włączyła się w te obchody. 3 kwietnia 2019 roku odbyły się w niej dwa konkursy: recytatorski i plastyczno-informatyczny właśnie z okazji 100. rocznicy wybuchu I powstania śląskiego, tym bardziej iż patronami tej placówki oświatowej są właśnie powstańcy śląscy.  Jego adresatami byli uczniowie rudzkich szkół podstawowych Honorowy patronat nad konkursami objęła Pani Prezydent Miasta Ruda Śląska Grażyna Dziedzic.

Nagrody w konkursie ufundowali:

• NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i  Wychowania w Rudzie Śląskiej,
  • sklep z artykułami papierniczymi KLUCZYK z Rudy Śląskiej (Halemby)
  • STAN-MIR z Rudy Śląskiej (Halemby)

Czytaj więcej: konkurs miejski

Mistrz pięknego czytania

27 marca w bibliotece szkolnej odbył się konkurs „Mistrz pięknego czytania” dla klas I – III. W konkursie brało udział 10 uczniów, po jednej osobie z każdego oddziału. Uczestnicy czytali głośno fragmenty książek: klasy I – „Tupcio Chrupcio – dbam o zęby”, Elizy Piotrowskiej, klasy II – „Basia i przyjaciele” Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak, zaś klasy III – fragment książki Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją”.

Wyłoniono mistrza pięknego czytania z klas pierwszych, drugich i trzecich. Były to kolejno: Emilia Franke z klasy Id, Natalia Tomanek z klasy IIc i Magdalena Głód z klasy IIIa. Magda pojedzie na konkurs miejski.

Gratulujemy!

W konkursie wykorzystano książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.