Konkurs recytatorski

Dnia 21 marca 2019r. odbył się szkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III. Temat konkursu brzmiał: "Wiersze za jeden uśmiech".

Wyłoniono następujących zwycięzców:
Zofia Kozłowska - klasa 1c
Natalia Tomanek - klasa 2c
Magdalena Głód - klasa 3a

W konkursie miejskim będzie brała udział Natalia Tomanek.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
                                                                                        Organizatorki

Gry planszowe na start!

Dnia 28.01.2019 w klasie 2d odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Na zajęciach z edukacji polonistycznej dzieci wypowiadały się na temat własnych emocji, radzenia sobie z nimi oraz jak reagują  w różnych sytuacjach. Dzieci również przyporządkowywały emotikony według nasilenia emocji. Wypowiadały się na temat trudności opanowania własnych emocji.

Na zajęciach z edukacji matematycznej dzieci grały w gry planszowe, które same przygotowały. Zadaniem dzieci było ułożenie zasad gry, nadanie tematu gry oraz wspólna gra. W tym zadaniu działały emocje, ale te pozytywne. Dzieci sprawnie podzieliły zadania tak, aby wspólnie opracować grę. Do gry przyłączyli się rodzice, którzy chętnie zagrali z dziećmi.

Dziękuję naszym wspaniałym rodzicom za liczne przybycie i wspólną grę.

wych.klasy 2d

Katarzyna Gul

Zima w obrazach

Uczniowie klas młodszych wykonali przepiękne zdjęcia zimy. Przedstawiamy te najcudowniejsze. Zwycięzców czeka nagroda.

Katarzyna Gul

Irena Pludra

OBIADY W CZASIE REKOLEKCJI

(dla tych uczniów, którzy mają opłacone obiady w dni rekolekcji)

11.15 – kl. 1-3

12.00 – kl. 4-5

III miejsce w regionalnym konkursie gwary śląskiej dla Oliwii Stawickiej

27 lutego 2019 r. Oliwia Stawicka z kl. VI c, Stanisław Jakóbiec z klasy VI a i Wioletta Borowska z klasy IV e brali udział w XI Międzyszkolnym Konkursie Recytacji w Mowie Śląskiej „Śląska Ojczyzna” w Chorzowie. W konkursie tym występowali uczniowie z następujących miast: Siemianowic Śląskich, Tarnowskich Gór, Katowic, Bytomia, Chorzowa, Świętochłowic i  Rudy Śląskiej. Po przesłuchaniach wyłoniono laureatów, wśród nich znalazła się Oliwia Stawicka, która 7 marca prezentowała prozę  podczas finału XXVIII  Chorzowskiego Konkursu Recytacji w Mowie Śląskiej w IV Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej-Curie. Oliwia wywalczyła 3 miejsce w kategorii uczniów klas IV-VI.

Gratulujemy!

Joanna Świtała-Mastalerz

"Dzień Ślonski Godki"

8 marca w Szkole Podstawowej nr 40 im. Karola Goduli w ramach obchodów "Dnia Ślonski Godki" odbyła się IX edycja konkursu recytatorskiego w gwarze śląskiej. Naszą szkołę reprezentowali Bartosz Badura z IV E oraz Oliwia Stawicka z VI C. Nasi przedstawiciele zaprezentowali się godnie, swój tekst wyrecytowali głośno, wyraźnie i bezbłędnie. Mimo że nie zajęli miejsca na podium (rywalizacja była ogromna, co widać na zdjęciu grupowym), możemy być z nich dumni.

Bożena Botor