Szkoła Podstawowa nr 24 im. Powstańców  Śląskich  w Rudzie Śląskiej

zakończyła realizację  14. edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem".

Organizatorem Projektu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska, a patronat honorowy nad nim  objęła  Pierwsza  Dama, Agata Kornahauser-Duda.

Głównym celem projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu oraz tych, które zdrowiu szkodzą. Istotnym  celem było  również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

W projekcie uczestniczyły klasy 1c i 3c.

W  ramach ETAPU WIOSENNEGO zespoły zrealizowały następujące zadania:

• Lekcja: Smacznie – zdrowo – kolorowo

• Konkurs: Teatrzyk warzyw i owoców

• Lekcja: Woda na zdrowie!

• Konkurs: Zaprojektuj Wodolubka

• Forum zdrowia dla rodziców: Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw?

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej

Z radością informujemy, że znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej” (realizowanego w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Orzeł”). Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Z tego powodu pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, okazując szczególne zaangażowanie w naukę i ambicję. Przedstawiamy wyniki poniżej.
Gratulujemy.

Mistrz Pięknego Czytania

5 kwietnia odbył się w bibliotece  szkolny konkurs "Ładnego czytania". Wzięło w nim udział 12 uczniów z klas I- III. Każdy uczeń sprawdzał się w czytaniu w swojej kategorii wiekowej, a mianowicie:
-  klasy 1 czytały fragment z  W. Cichonia "Cukierku, ty łobuzie",
-  klasy 2 czytały fragment J. Bednarek  " Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek",
-  klasy 3  czytały lekturę M. Kruger "Karolcia”

Mistrzami Pięknego Czytania” wyłonionymi z poszczególnych grup wiekowych w naszej szkole zostali:

- w klasach 1 - mistrzem zostałFranciszek z klasy 1d
- w klasach 2 - mistrzem została Natalia z klasy 2a
- w klasach 3 - mistrzem zostałSzymon z klasy 3d. To właśnie ten uczeń będzie reprezentował naszą szkołę w Miejskim Konkursie „Mistrz Pięknego Czytania” w Szkole Podstawowej nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy, życząc dalszych sukcesów !!!

REKRUTACJA IV KLASY SPORTOWEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 24

W zakładce REKRUTACJA znajdują się ważne informacje dotyczące naboru do klasy czwartej sportowej !!!

Wielkanocne śniadanie

27.03 w naszych oddziałach przedszkolnych odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne. Podniosłą atmosferę podkreślały eleganckie stroje przedszkolaków, smakowite potrawy i dekoracje na stołach. Przybyli także niespodziewani goście: Pani Wiosna i Zajączek Wielkanocny, którzy poczęstowali każdego słodką niespodzianką. Przed obiadem dzieci tradycyjnie szukały także ukrytych jajek i prezentów zostawionych przez wielkanocnego zajączka.

Podziękowania dla rodziców

i uczniów Szkoły

za udział w akcji "Podaruj ciepło"

Dzięki Waszemu zaangażowaniu mogliśmy do Domu ubogich w Wirku przekazać  dary i kartki z życzeniami wielkanocnymi.

Anna Mucha
Iwona Bławut

Obiady kwiecien

Popołudnie z książką

Plik pobrany z EduZabawyCOM

Dzień świętego Patryka

W piątek obchodziliśmy w naszej szkole Dzień św. Patryka, patrona Irlandii ☘️☘️
Dziękujemy wszystkim uczniom klas 1-4 za udział w naszej zabawie i ubranie się w tym dniu w kolorze zielonym 💚
Dzieci, które przygotowały oryginalne stroje Leprechauna, otrzymają nagrodę w postaci dyplomu oraz garnczek złotych monet od irlandzkiego skrzata🎩💰🍀Gratulujemy pomysłowości!
Uczniowie klas pierwszych na zajęciach oglądali prezentację dotyczącą Irlandii oraz obchodów Dnia św. Patryka, a także wykonali prace plastyczne, w których ujmowali swoje największe skarby. Wśród nich najczęściej pojawiała się RODZINA♥️

PHOTO 2024 03 24 23 00 25

PHOTO 2024 03 24 22 44 59  PHOTO 2024 03 24 22 44 59 2