At the restaurant

19 i 20 listopada uczniowie klas VB i VA mieli okazję wcielić się w rolę aktorów i odegrać scenki według własnego scenariusza. Wszyscy  przygotowali się wyśmienicie! Sala lekcyjna zamieniała się w restaurację. Pojawiły się ciekawe rekwizyty: taca, obrus, talerze, potrawy, owoce i warzywa, kasa sklepowa, a nawet terminal do płatności kartą! Każdy chciał jak najlepiej odegrać swoją rolę i otrzymać najlepszą ocenę, więc dialogi były wyuczone na „blachę”. Zajęcia sprawiły uczniom ogromną przyjemność i zmotywowały do pracy. Nie zabrakło przy tym humoru, pozytywnej energii i świetnej zabawy. Odgrywanie scenek  naśladujących typowe sytuacje z życia pokazują, że język obcy może znaleźć praktyczne zastosowanie na lekcji. Dzięki temu uczniowie uczą się komunikacji, samooceny, wyrabiają umiejętność współpracy w grupie oraz wzbogacają słownictwo. Można zaobserwować również, że o wiele szybciej zapamiętują materiał, który "przeżywają” i odgrywają, a przy tym dobrze się bawią. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

Marzena Stram