Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2019

Z przyjemnością ogłaszamy, że nasi uczniowie zdobyli wysokie miejsca w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2019:

Prencel Jakub - 1 miejsce w powiecie, wynik bardzo dobry

Baranek Paweł - 3 miejsce w powiecie, wyróżnienie

Kopieniok Laura - wyróżnienie

Marek Kinga - wyróżnienie

Polak Mateusz - wyróżnienie

Kopiński Wojciech - wyróżnienie

Czmok Julia  - 2 miejsce w powiecie, wyróżnienie

Tomanek Natalia - 3 miejsce w powiecie, wyróżnienie

Baranowicz Kamil - wyróżnienie

Maderek Zofia - wyróżnienie

Pludra Pola - wyróżnienie

Serdecznie gratulujemy!

Mistrz Tangramu

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom w szkolnym konkursie matematycznym Mistrz Tangramu:

klasy 8:

Małgorzata Pachucka,

Nina Domerecka,

Dominika Jarczyk,

Magdalena Czyż

klasy 7:

Natalia Łuszczek,

Maciej Sitek,

Krzysztof Kocur

klasy 6:

Katarzyna Szczygieł,

Oliwia Stawicka,

Marta Król,

Paulina Szczudlak

Bardzo dziękujemy sponsorom nagród: firmie Pendragon oraz Kraina Szkraba. Kraina Szkraba  dodatkowo uświetniła dzień rozdania nagród poprzez zorganizowanie zajęć z grami logicznymi.

Dziękujemy!

organizatorzy: Beata Król, Izabela Palacz

Mistrz pięknego czytania

27 marca w bibliotece szkolnej odbył się konkurs „Mistrz pięknego czytania” dla klas I – III. W konkursie brało udział 10 uczniów, po jednej osobie z każdego oddziału. Uczestnicy czytali głośno fragmenty książek: klasy I – „Tupcio Chrupcio – dbam o zęby”, Elizy Piotrowskiej, klasy II – „Basia i przyjaciele” Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak, zaś klasy III – fragment książki Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją”.

Wyłoniono mistrza pięknego czytania z klas pierwszych, drugich i trzecich. Były to kolejno: Emilia Franke z klasy Id, Natalia Tomanek z klasy IIc i Magdalena Głód z klasy IIIa. Magda pojedzie na konkurs miejski.

Gratulujemy!

W konkursie wykorzystano książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Konkurs recytatorski

Dnia 21 marca 2019r. odbył się szkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III. Temat konkursu brzmiał: "Wiersze za jeden uśmiech".

Wyłoniono następujących zwycięzców:
Zofia Kozłowska - klasa 1c
Natalia Tomanek - klasa 2c
Magdalena Głód - klasa 3a

W konkursie miejskim będzie brała udział Natalia Tomanek.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
                                                                                        Organizatorki

III miejsce w regionalnym konkursie gwary śląskiej dla Oliwii Stawickiej

27 lutego 2019 r. Oliwia Stawicka z kl. VI c, Stanisław Jakóbiec z klasy VI a i Wioletta Borowska z klasy IV e brali udział w XI Międzyszkolnym Konkursie Recytacji w Mowie Śląskiej „Śląska Ojczyzna” w Chorzowie. W konkursie tym występowali uczniowie z następujących miast: Siemianowic Śląskich, Tarnowskich Gór, Katowic, Bytomia, Chorzowa, Świętochłowic i  Rudy Śląskiej. Po przesłuchaniach wyłoniono laureatów, wśród nich znalazła się Oliwia Stawicka, która 7 marca prezentowała prozę  podczas finału XXVIII  Chorzowskiego Konkursu Recytacji w Mowie Śląskiej w IV Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej-Curie. Oliwia wywalczyła 3 miejsce w kategorii uczniów klas IV-VI.

Gratulujemy!

Joanna Świtała-Mastalerz